Strona główna / O nas / Nasz zespół / Magdalena Targosz-Gajniak
dr n. med.

Magdalena Targosz-Gajniak

neurolog

Magdalena Targosz-Gajniak jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny) w Katowicach, którą ukończyła w 2005 roku i w której w 2012 r. obroniła tytuł doktora nauk medycznych.

Specjalizację w zakresie neurologii odbywała od 2006 roku w Oddziale Neurologii SP Centralnego Szpitala Klinicznego (obecnie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne) w Katowicach oraz w latach 2011-2012 w Oddziale Neurologii w University Hospital in Coventry w Wielkiej Brytanii. Odbywała praktyki i szkolenia m.in. w Cambridge University Hospital i Queen Square Institute of Neurology. 

W latach 2012-2013 była asystentem w Oddziale Neurologii Szpitala im. Rydygiera w Krakowie. Obecnie od 2014 roku jest zatrudniona w Oddziale Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, pracując w Pododdziale Udarowym i specjalizując się w leczeniu pacjentów z chorobami naczyniowymi mózgu, głównie w ostrej fazie udaru mózgu. Uczestniczy w badaniach klinicznych dotyczących leczenia chorób naczyniowych oraz stwardnienia rozsianego.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz European Stroke Organisation i European Society of Neurosonology and Cerebral Hemodynamics.

Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych.


Wróć
Umów sie na wizytę
Zadzwoń do nas 32 500 00 55 Umów się ONLINE
32 500 00 55
Umów się