Strona główna / O nas / Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta

Wizyta u neurologa

W celu optymalizacji konsultacji neurologicznej, warto przygotować wcześniej:

  1. Listę najważniejszych występujących objawów
  2. Posiadaną dokumentację medyczną
  3. Pełną listę przyjmowanych leków
  4. Zanotowane najważniejsze pytania i wątpliwości
  5. Warto również przyprowadzić osobę towarzyszącą

Wizyta u neurologopedy

  1. Badanie nie będzie bolesne i krępujące, więc nie ma się czego obawiać.
  2. Na badanie należy przyjść z osobą, która potrafi udzielić rzeczowych informacji na temat obserwowanych problemów.
  3. Jeżeli pacjent posiada aparat słuchowy, trzeba go zabrać –ważne, aby w czasie wizyty dobrze słyszeć zadawane pytania – neurologopeda musi porozmawiać z pacjentem żeby dowiedzieć się jak najwięcej o jego problemach
  4. Potrzebne będą też okulary – często w czasie badania będą wykonywane różne zadania wymagające dobrego wzroku i warto dobrze widzieć, co jest napisane na kartce.
  5. Jeżeli pacjent nosi protezę zębową, należy ją założyć (brak zębów również wpływa na sposób mówienia i połykania)!
  6. Warto przypomnieć sobie czy są jakieś problemy przy jedzeniu (kaszel, przetrzymywanie jedzenia w ustach, wydłużenie czasu posiłków, niechęć do różnych potraw, trudności w przełykaniu śliny) – można zrobić notatki, wtedy nic nie umknie.
  7. Podczas badania w zależności od życzenia pacjenta, osoba towarzysząca (opiekun, rodzina) może być obecna przy badaniu lub poczeka przed gabinetem.
  8. Po badaniu neurologopeda wyjaśni wszystkie wątpliwości oraz dokładnie poinformuje na czym polega terapia.
  9. Wszystkie pytania do neurologopedy warto spisać, wtedy nic nie umknie uwadze.

Wizyta u dietetyka

Co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą u dietetyka?

  1. Przynieś aktualne wyniki badań (morfologia, glukoza, insulina, lipidogram, alat, aspat, ggtp, tsh, kwas moczowy) oraz wyniki wykonanych zabiegów (np. gastroskopia, kolonoskopia) i wypisy ze szpitala. Wyniki są ważne przez 6 miesięcy.
  2. Podczas wizyty (pod warunkiem braku przeciwskazań) zostanie przeprowadzona analiza składu ciała, która pokaże nie tylko aktualna masę ciała ale również ilość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz wiek metaboliczny.
  3. Ubierz się wygodnie. W celu przeprowadzenia dokładnych badań antropometrycznych będziemy Cię prosić o rozebranie się do bielizny.

Wizyta u psychologa

Badanie neuropsychologiczne wymaga prawidłowej, niezakłóconej komunikacji z pacjentem - dlatego niezbędne jest zabranie okularów oraz aparatu słuchowego w przypadku niedosłuchu. Podstawą jest także dostarczenie na konsultację dotychczasowej dokumentacji medycznej, szczególnie z zakresu neurologii (rozpoznania, hospitalizacje, opisy badań TK/MRI mózgu, zażywane leki) oraz psychiatrii. Bardzo istotne w diagnostyce są informacje od opiekuna/rodziny badanego, dlatego psycholog może poprosić na rozmowę również osobę towarzyszącą. Ważne, aby pacjent był w miarę możliwości wypoczęty, w dobrym samopoczuciu. W przypadku podejrzenia, że pacjent jest pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych badanie nie zostanie wykonane. Oczywistym jest, że dla większości pacjentów specyficzna sytuacja, jaką jest badanie, może generować dużo stresu, natomiast zadaniem psychologa jest zapewnienie przyjaznej i bezpiecznej atmosfery, włącznie ze wsparciem psychologicznym. Należy pamiętać, że badanie ma służyć opisaniu już i tak obecnych trudności, w celu zapewnienie jak najlepszej opieki i diagnostyki medycznej.

Badanie EMG

Jak przygotować się do badania EMG?

  1. Do badania nie trzeba być na czczo. W niektórych przypadkach wskazane jest zaprzestanie palenia i spożywania napojów z kofeiną (kawa, herbata, cola) dwie lub trzy godziny przed badaniem.
  2. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach.
  3. Poinformować lekarza w przypadku założonego rozrusznika serca.
  4. Należy założyć ubranie pozwalające na swobodny dostęp do badanej okolicy ciała.
  5. Nie używać balsamów ani olejków do ciała, najlepiej już kilka dni przed badaniem.
  6. W zależności od posiadanego schorzenia, pacjent może być poproszony o inne dodatkowe konieczne sposoby przygotowania do badania.

Wróć
Umów sie na wizytę
Zadzwoń do nas 32 500 00 55 Umów się ONLINE
32 500 00 55
Umów się