Strona główna / O nas / Nasz zespół / Ewa Krzystanek
dr hab. n. med.

Ewa Krzystanek

neurolog

Ewa Krzystanek, dr hab n.med., specjalista neurolog z licencją z zakresu elektroencefalografii (EEG), specjalista rehabilitacji medycznej. Od początku pracy zawodowej zatrudniona w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, obecnie adiunkt dydaktyczno-badawczy w Klinice Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Przez kilka lat pełniła funkcje ordynatora i kierownika Kliniki Neurologii w UCK (gdzie pracowała 20 lat), obecnie związana z Górnośląskim Centrum Medycznym SUM w Katowicach.

Praca doktorska obejmowała zagadnienia związane z aktywnością fosfolipaz w chorobie Alzheimera, otępieniu naczyniowym i udarze niedokrwiennym mózgu, natomiast praca habilitacyjna bliższa była obecnym zainteresowaniom i poświęcona jest determinantom jakości życia u chorych na stwardnienie rozsiane.

Obecne obszary zainteresowania to głównie stwardnienie rozsiane (w tym najnowocześniejsze terapie), padaczka, a także choroby zwyrodnieniowe mózgu, do których należy choroba Alzheimera i Parkinsona.

Autorka lub współautorka około 60, w większości oryginalnych artykułów fachowych oraz 12 rozdziałów w książkach, głównie dotyczących różnych aspektów stwardnienia rozsianego. Oddany dydaktyk, z pasją uczy neurologii kolejne pokolenia studentów, a pracę naukowe młodych lekarzy pod jej opieką były wielokrotnie nagradzane na konferencjach naukowych. Stworzyła w macierzystej uczelni i kieruje studiami podyplomowymi ‘Neurologopedia kliniczna’.

Jej działalność naukowa i organizacyjna była wielokrotnie nagradzana przez JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (kadencja 2021-2024), Przewodnicząca Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.


Wróć
Umów sie na wizytę
Zadzwoń do nas 32 500 00 55 Umów się ONLINE
32 500 00 55
Umów się